21.08.10 | Slapy - Vestec 4:2 (1:2)

    Na klíčový post stopera byla za absentujícího Láďu Matouška povolána „ztracená“ naděje našeho slapského fotbalu Franta Rákosník. Na předstoperu dostal od začátku šanci Tomáš Sleza a zálohu posílil Kuba Laštovka. Návratem několika slapských dorostenců se výrazně snížil věkový průměr našeho mužstva. Vždyť v základní sestavě nakonec nastoupili jen tři třicátníci (kapitán a předseda oddílu Ivan Pergler, stoper Franta Rákosník a brankář Tomáš Müller). „Sázka na mládí“ se pak projevila na lavičce, kde vedle Tomáše Matouška a Tomáše Vohradského zůstali dva stabilní hráči základní sestav minulých sezón - Martin Šmíd a Petr Vohralík. A to ještě zůstal na lavičce zraněný hrající trenér Pepa Nádraský a z důvodů vlastní svatby se nezúčastnil další zkušený mazák Tomáš Petrák. Nerad bych pak zapomněl na připraveného náhradního brankáře a velkého klubistu Otu Jermáře, který společně s ostatními náhradníky čeká na svoji šanci. Pokud by se ještě měli objevit další slapští hráči, chybějící tentokrát z různých, ať jíž zdravotních či osobních důvodů (L.Matoušek, M.Lindenthal, B.Sooky), můžeme řešit zajímavou a pro slapský tým málo známou situaci, že bude více připravených hráčů, než kolik jich může nastoupit k samotnému zápasu. Pak bude o nastoupení k utkání vedle aktuální formy  rozhodovat i například přístup k tréninku, vliv na tým, dodržování životosprávy, osobní přístup k trenérovi a jiné.

    No ale nebudeme předbíhat, sezóna je dlouhá a stát se může ledacos. Abychom nemuseli opět zapojit do sestavy vždy připraveného Luboše Chrousta st., jako již mnohokrát v minulosti.

    Zápas se hrál za krásného letního odpoledne za přítomnosti cca 40 konzumujících a dobře se bavících diváků.

Utkání začalo mírným tlakem domácích hráčů, který ovšem nevedl k ohrožení hostující branky. Míče většinou končili bez většího vzrušení v rukou velice dobře chytajícího hostujícího gólmana.Až ve 24. minutě se po krásném centru P. Slezy z levé strany prosadil hlavou k tyči J. Laštovka. 1:0. Bohužel, po vstřeleném gólu došlo ke snížení koncentrace a v podstatě z rozehrání jsme po chybě na naší pravé straně dostali gól pěknou, tvrdou střelou z hranice vápna 1:1.Domácí tým se začal tlačit do útoku, kde ale vinou nepřesných přihrávek, dlouhých nákopů a laxnosti a nedůslednosti útočníků přicházel o míč a hosté následně podnikali rychlé protiútoky do naší vytažené obrany. Při jednom takovém protiútoku prošel hostující záložník krásně najednou přes tři bránící slapské hráče, a jelikož zaspala i záloha, pohodlně překonal bezmocného brankáře lehkou střelou k tyči 1:2 (29.min.).V tuto chvíli se projevila nezralost mužstva, naši hráči si nevěděli rady s napadajícími protihráči, často ztráceli míč a poločasový hvizd byl pro nás osvobozením.

    Do druhé půle jsme nastoupili s vědomím lepší fyzické připravenosti. Díky tomu jsme zvýšili aktivitu hlavně na naších křídlech, začali jsme se dostávat do vápna soupeře a po jednom takovém průniku J. Chrousta a jeho centru se prosadil na malém vápně P. Pešek svým premiérovým mistrovským zásahem na 2:2 (58.min). To již byl na hřišti střídající M. Šmíd (53. min za L. Chrousta ml.).Vstřelený gól domácím psychicky pomohl a s přibývajícími minutami převzal plně kontrolu nad utkáním. Na další gól jsme čekali do 66. minuty kdy se hlavou trefil J.Hájek po dlouhém autu a přizvednutí míče ve velkém vápně soupeře 3:2. To se již naplno projevovala fyzická převaha hráčů Slap, která vyústila v 75 minutě v další gól. Tentokrát byl, po faulu na T. Čeledu, po jeho hezké kličce ve vápně soupeře, nařízen pokutový kop, který s jistotou proměnil ve svoji premiérovou mistrovskou branku J. Chroust 4:2.Ihned po proměněné penaltě byl kvůli lehkým zdravotním problémům J.Chroust vystřídán P. Vohralíkem (76.minuta) a v 80 minutě přišel na hřiště ještě T. Matoušek (za P. Peška).Utkání pak bylo dohráno bez našich dalších větších gólových příležitostí. Naopak soupeř, i proto, že jsme vinou křečí J. Hájka dohrávali o deseti, se dostal do dvou nadějných příležitostí, které ale zneškodnil náš gólman T. Müller.

    Důležité vítězství, perfektní přístup hráčů, spokojení diváci a kluboví funkcionáři. Takto má vypadat soutěžní kopaná. Vyzdvihnout bych chtěl, i přes obdržené góly, naší obranu v čele s Frantou Rákosníkem a Pavlem Slezou. Velice dobře zahráli Tomáš Sleza, Jarda Hájek, Jakub Laštovka a i ostatní předvedli nadstandardní výkon. Doufám, že nám to vydrží. Jen je ještě potřeba zvýšit účast na pozápasových tiskovkách.

 


Hodnocení hráčů 1-5  (1-nejlepší...... 5-nejhorší)

brankář : T. Muller (2,5) stoper : F. Rákosník (2) levý obránce : debutující P. Sleza (1,5) pravý obránce : kapitán a předseda oddílu I. Pergler (2,5) předstoper : T. Sleza (2) Levý záložník : debutující J. Chroust (2,5), Střední záložník : T. Čeleda (2,5) Střední záložník : J. Hájek (2)
Pravý záložník
: J. Laštovka (2), Útočník :  po zranění navrátivší se L. Chroust ml. (2,5) a taktéž debutující P. Pešek (2,5) (hostování TJ Štěchovice
 

Na lavičce : M. Šmíd (2,5)  T. Matoušek (2,5)  P. Vohralík (2,5)

>> Podrobnosti <<

Odkazy

IS FAČR
Více info o našem mužstvu
Obec Slapy
Stránky obce Slapy

Návštěvnost

TOPlist